Choď na obsah Choď na menu

Kodaň - botanická záhrada

7. 4. 2012

Počas Veľkej noci sme utiekli do studeného Dánska. No a to by nebol výlet, keby sme si nepozreli aj tamojšiu botanickú záhradu, ktorej história siaha až do roku 1600. Vstup voľný, tak prečo nie. Počasie moc neprialo, dážď sa striedal so snehom, vietor s ešte silnejším vetrom, a slniečko vykuklo len tak občasne, aby sme si uvedomili, že aj ono tam niekde vysoko je. Preto jeden deň sme zvolili práve skleníky, tu sa dá skryť pred akýmkoľvek počasím. Okrem krásneho parku, ktorý ešte len čakal na prebratie sa zo studenej zimy túto mestskú štvrť zdobí krásny skleník s tropickou flórou, jazierkami a lietajúcimi motýľmi.

V skleníkovej časti nájdete rastliny aj tie čo vám bežne rastú doma v kvetináčoch, len tu sú "troška" viac rozrastené a vytvárajú krásny porast s bohatým kvetenstvom.

Kaktusový skleník je otvorený len hodinu denne, takže sme našu botanickú trasu prispôsobili tomuto času. Čo sa týka veľkosti skleníka, no nebol až tak extra veľký, táto záhrada je skôr orientovaná na tropické rastliny a vonkajšie exotické stromy, kríky a ihličnany. Esteticky je kaktusový skleník veľmi pekne naaranžovaný, sú tu aj veľké rastlinky, aj najmenšie sukulenty. Našla som tu veľa druhov ktoré mám doma, a tu som vlastne videla aký by mali mať rast a kvet. Jedna strana skleníka je riešená terasovito so stromovito rastúcimi "exemplármi", druhá polovica je vyvýšená, vysypaná pieskom a rastlinky menšieho vzrastu sú krásne osadené medzi kamienkami a skalami.

Nebyť netrpezlivej rodinnej zostavy, tak by som tu strávila fotením omnoho dlhší čas, ale škvŕkanie v žalúdku nás (teda hlavne ich) vyhnalo na parkovú lavičku na kopci medzi skalkami a kosodrevinovými rastlinkami. Odtiaľto je krásny výhľad na okolitý park, len škoda, že sa ešte neprebral zo studenej zimy. Možno na budúce.

 

Náhľad fotografií zo zložky Kodaň - botanická záhrada

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.