Choď na obsah Choď na menu

Výstava Klubu kaktusárov

4. 6. 2010

Dňa 4.júna 2010 sa uskutočnila už 31. výstava kaktusov na tradičnom mieste - V Mestskom stredisku Alexandra Dubčeka.  Každoročne sa táto výstava uskutočňuje s radosťou našich členov. Tentoraz bola s tématikou "Náučný chodník po kaktusovej ríši".

Jednotlivé rody boli rozdelené do skupín pri ktorých bola tabuľka s popisom druhu a mapkou ich pôvodného, lepšie povedané prirodzeného výskytu. Takže aj z geografického hľadiska si návštevník vedel predstaviť kde ktorá krajina leží.

Od piatku do nedele, v čase od 8.00 do 18.00 nás navštívilo veľa zvedavcov, ktorí si pochvaľovali pestrosť rastlín, ich kvety, naaranžovanie, ale aj nápad, aby každý rok výstava bola v inom štýle. Tento raz bola navyše doplnená projekciou fotografií z nášho posledného výletu z Prahy a jej okolia po kaktusárskych skllenníkoch.

Jedným z prvých návštevníkov výstavy boli deti z materskej škôlky, ktoré pravdepodobne prvý krát vo svojom živote videli také množstvo kaktusov a sukulentov pohromade. A pani učiteľka sa s radosťou vrátila bez detí a s nákupom, pretože na sprievodnej burze sa dali kúpiť nauzaj pekné, zaujímavé, ale hlavne lacné kúsky.

Potvrdilo sa nám, že takáto každoročná obmena designu a usporiadania výstavy  je potrebná, pretože ľudia sa tešia čo nové u nás zase uvidia.

Prikladám pár fotografií a tešme sa spolu na budúcoročnú výstavu, ktorá bude zase spojená s tradičným otváraním kúpeľnej sezóny.

 

Náhľad fotografií zo zložky výstava 2010

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.