Choď na obsah Choď na menu

Kaktusársky seminár

31. 8. 2010

Dňa 19. júna náš klub organizoval každoročný kaktusársky seminár.

Je to niečo ako stretnutie klubu kaktusárov, len vo veľkom. Stretli sme sa tak ako už predtým, na Strednej záhradníckej škole v Piešťanoch. No a zvykom je, že sú sem pozvaný aj nečlenovia, aby si mohli pozrieť a vypočuť takzvané prednášky skúsených cestovateľov a pestovateľov kaktusov. Zámerne píšem slovo "takzvané", pretože sa skôr jedná o kamarátske rozprávanie o zážitkoch z ciest do  "domoviny kaktusov".  Vždy je to spestrené projekciou fotografí z ciest, veselých komentárov a živou diskusiou. Tento rok sme privítali priateľov Pavla Hertusa, Petra Pavelku, .... , vypočuli sme si niečo Južnej Amerike, ale aj o krásnych skleníkoch v Monaco-Monte Carlo.

Musím upozorniť, že na takomto seminári je vždy aj nejaká poučná prednáška, tentoraz to bol priateľ Ladislav Fabian, ktorý nám porozprával o rode Agáve. Toľko druhov agáve.... no netušila som.

Bohužiaľ kaktusársky skleník sme si prezrieť nestihli, a to aj  "vinou"  bohatého zásobenia predávajúcich zberateľov, pretože od ich ponuky sa nedalo odísť. Asi nebolo človeka čo by nekúpil nič, pretože v porovnaní s minulým rokom sa predaj uskutočnil vo väčšej priestrannejšej miestnosti, kde sme sa nemuseli tlačiť hlava - nehlava.

Akcia sa podarila, vďaka patrí našej predsedníčke Janke Michalkovej za perfektnú organizáciu.

Tešíme sa na ďalší rok.

 

Náhľad fotografií zo zložky kaktusársky seminár